מאיזה גיל ואיך מוציאים רישיון לטרקטור וטרקטורון?

מעוניינים ברישיון לטרקטור? רוצים לדעת מאיזה גיל אפשר להוציא רישיון לטרקטורון? אין בעיה, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר ולקבל את כל המידע ואולי להתחיל קורס ייעודי לטרקטור וטרקטורון…

הגעתם לגיל שאפשר להתחיל?

מצוין!

אתם בטח שואלים את עצמכם איזה רישיון צריך לטרקטורון? אז לתשובה יש שני חלקים….

אם אין לכם רישיון כלל, עליכם לעשות רישיון דרגה 1- רישיון לטרקטור וטרקטורון או רישיון B לרכב פרטי.
אם יש לכם רישיון לרכב- דרגה B אתם לא צריכים שום דבר נוסף ואתם יכולים לנהוג להנאתכם…

מאיזה גיל אפשר להוציא רישיון לטרקטור/ון ?

כדי להוציא רישיון על טרקטור וטרקטורון ולהתחיל ללמוד נהיגה, עליכם להיות לפחות בני 15. את מבחן התיאוריה אתם יכולים לעשות בגיל 15.5 ולגשת לטסט בגיל 16.
לפני שמתחילים ללמוד, אתם צריכים ללכת עם תעודת זהות או דרכון בתוקף, לאחת מחנויות האופטיקה שעובדות עם משרד הרישוי, לחצו כאן לרשימה, ולבקש טופס ירוק לטרקטור וטרקטורון.

מה עושים אם אין לכם תעודת זהות או דרכון?

מגיעים אלינו למשרד של המרכז לבטיחות ונהיגה “במבי” ומבקשים אישור להוצאת ת.ז ממשרד הפנים, נשמח לעזור!
ברגע שהנפיקו לכם טופס ירוק לטרקטור וטרקטורון, עליכם לעשות בדיקות עיניים על הטופס (באותו מקום) ולאחר מכן להחתים את הטופס אצל רופא המשפחה שלכם. לאחר מכן, עליכם להחתים את הטופס במשרד הרישוי- כשירות רפואית. כלומר פקידת משרד הרישוי צריכה לחתום על הטופס שאתם כשירים רפואית להתחיל את הקורס ושאין כל מניעה מבחינת משרד הרישוי.
במידה ואתם מתחת לגיל 17, משרד הרישוי מחייב לחתום על אישור הורים. כלומר עליכם ללכת עם אחד ההורים, תעודה מזהה שלו והטופס הירוק שלכם, למשרד הרישוי כדי לחתום בפני פקידת רישוי על טופס אישור הורים ללימוד והוצאת רישיון על טרקטור וטרקטורון.
  
 
דוגמא לחלק האחורי של טופס ירוק:
  
הטופס מלא וחתום?

יופי, עכשיו כל שעליכם לעשות הוא להגיע אלינו לקורס וללמוד בכיף. לקורס להוצאת רישיון נהיגה על טרקטור וטרקטורון שני חלקים. חלק עיוני- בו תלמדו 36 שעות תיאוריה על פי החוק. שיטת הלימוד במרכז לבטיחות ונהיגה “במבי” היא שיטה ייחודית בעלת אחוזי הצלחה גבוהים מאוד!
במהלך החלק העיוני תלמדו על דיני תעבורה, תמרורים, בטיחות בטרקטור ובטרקטורון, שמירה על ערכי הטבע ועוד.
לאחר סיום החלק העיוני, תקבלו מאיתנו תעודת סיום קורס (סיום החלק העיוני בלבד), איתה תוכלו לגשת למבחן תיאוריה במכון תיאוריה. לחצו כאן לרשימת המכונים ולהרשמה מראש למבחן.
 
מה עליכם להביא למבחן העיוני?

טופס ירוק חתום על ידי ביה”ס בו למדתם, ת.ז/ דרכון בתוקף, תעודת סיום קורס מטעם ביה”ס ואגרת תיאוריה על סך 61 ₪. (את האגרה אתם יכולים לשלם בכרטיס אשראי בזמן הזמנת תור לתיאוריה באתר)
 
עברתם תיאוריה? מזל טוב וכל הכבוד!!!

עכשיו, תחזרו אלינו, למרכז לבטיחות ונהיגה “במבי” ותעשו את החלק השני של הקורס- החלק המעשי. בחלק זה תלמדו להכיר את הכלים- הטרקטור והטרקטורון, איך נוהגים על הטרקטור והטרקטורון בזהירות, איך עושים זינוק בעליה, נסיעה לאחור בין חביות, נסיעה עם הטרקטורון בסלאלום, מעבר צר, רתום עגלה לטרקטור ועוד.
בסיום החלק הזה ובתנאי שהגעתם לגיל 16, תגיעו אלינו למבחן טסט- מבחן מעשי על טרקטור וטרקטורון. הבוחן של משרד הרישוי מגיע אלינו, למרכז לבטיחות ונהיגה “במבי” ובוחן אתכם על טרקטור וטרקטורון.
 
מה עליכם להביא למבחן המעשי?

ת.ז או דרכון בתוקף (אם הבאתם דרכון וודאו שהתמונה בו עדכנית!!!), אגרת טסט משולמת בדואר על סך 138 ₪, טופס ירוק חתום ואישור מעבר תיאוריה (במידה ולא הבאתם את זה למזכירות המרכז לבטיחות ונהיגה “במבי” בזמן הלימוד המעשי). כמובן לא לשכוח להגיע עם נעליים סגורות ועם המון מצב רוח!!
 
שיהיה בהצלחה!
צוות המרכז לבטיחות ונהיגה “במבי” פה לכל שאלה!

שניפגש? > מלאו פרטיכם : )