מה הקשר בין מפעיל מלגזה לטלפון הנייד?

השילוב בין מפעיל המלגזה לטלפון הנייד הוא קטלני ביותר!! כנסו לכתבה…

מפעיל מלגזה וטלפון נייד- שילוב קטלני
 
מחקרים קובעים כי קיים  קשר ישיר בין שיחה בטלפון הנייד לתאונות.
המלחמה בתופיה מתנהלת בחקיקה, אכיפה והסברה, נתון המקטין את התופעה אך לא מונע אותה לחלוטין.
מה קורה בשטח המפעלים, שם אין אכיפה ומפעיל המלגזה לא מרגיש מאוים?
אל לנו לשכוח כי בנוסף לכך, קיימות סכנות רבות במפעל, לדוגמא, מגבלות השטח במפעל, צפיפות, אחסנה, שדה ראיה מוגבל ושימוש עוברי דרך אחרים בשטח ללא סידורי תנועה מוסדרים. כל אלה ועוד, גורמים למצב בו שסכנת השיחה בטלפון הנייד של המלגזן או של הולך הרגל במפעל, עלולים להיות קטלניים ביותר והרי אסון הן למפעל והן לנהג או משתמש הדרך.
מלגזות בדרך כלל, אינן מצוידות בדיבורית ולכן במרבית המקרים, מצמיד המלגזן את הטלפון הנייד בין הכתף לאוזנו, כאשר יד אחת עוסקת בהפעלת המערכת ההידראולית ואילו היד השנייה עוסקת בהחלפת הילוכים. מצב זה מאוד מסוכן שכן בפועל המלגזן אינו יכול להפנות מבט ולראות את הסכנה העורבת לו בקרבת מקום. ככל שמשך השיחה יתארך כך תגדל הסכנה.
בנוסף, גם הולכי הרגל בשטח המפעל המשוחחים בטלפון הנייד מסכנים את חייהם שכן הם אינם מרוכזים בנעשה סביבם ולעיתים אף נקלעים למצב בו הם מפתיעים את נהג המלגזה ורכב המשא הנעים בשטח המפעל. במקרה זה על מנת להבין את גודל הסכנה, יש לזכור כי היקף הנביעה לאחור (רוורס) בשטח המפעל הוא גדול ובמצבים אלו הסכנות גוברות פי כמה.
 
מחובתם של העוסקים בבטיחות בשטח המפעלים לקבוע נהלים לשימוש בטלפון הנייד להולכי רגל, מלגזנים ונהגים אחרים. יש להסדיר סידורי תנועה, משטחי פריקה והעמסה ולהגדיל את שדה הראייה ככל הניתן.
אנו ממליצים, לאסור השימוש בטלפון הנייד בזמן הנסיעה במלגזה או בזמן מעבר הולך רגל בשטח המפעל בו נעות מלגזות או כל רכב אחרים, על מנת למנוע תאונות הנגרמות מחוסר ריכוז ותשומת לה בשל שימוש בטלפון הנייד.
 
כותב: גדעון אבירם

שניפגש? > מלאו פרטיכם : )