סוף סוף יש תיאוריה בשפה האמהרית!

מבחני התיאוריה מבוצעים כיום בשש שפות שונות: עברית, ערבית, אנגלית, צרפתית רוסית וספרדית ומעתה גם בשפה האמהרית

 

מבחני התיאוריה מבוצעים כיום בשש שפות שונות: עברית, ערבית, אנגלית, צרפתית רוסית וספרדית ומעתה גם בשפה האמהרית. בשורה טובה לתלמידי נהיגה, דוברי השפה האמהרית. מהיום מתבצעים מבחני התיאוריה למבקשי רישיון נהיגה לרכב גם בשפה האמהרית. זאת, בעקבות פיילוט מוצלח שנערך בחודש האחרון, במרכזי הבחינות לתיאוריה של משרד התחבורה.

מבחני התיאוריה מבוצעים כיום בשש שפות שונות: עברית, ערבית, אנגלית, צרפתית רוסית וספרדית ומעתה גם בשפה האמהרית. עד כה נאלצו מבקשי רישיונות נהיגה בשפה האמהרית לבצע את הבחינה באחת משפות אלה.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, ציין כי מתן אפשרות לתלמידי נהיגה להיבחן גם בשפה האמהרית מבוצע במסגרת שורה ארוכה של שיפורים, בתחום הנהיגה והרכב, המבוצעים כיום במשרד התחבורה. 

מבחני התיאוריה למבקשי רישיונות נהיגה לרכב כוללים שאלות הנלקחות מתוך מאגר של יותר מ- 1000 שאלות ותשובות. קובץ השאלות והתשובות מפורסם באתר האינטרנט של משרד התחבורה.

מבחן התיאוריה מורכב מ- 30 שאלות אמריקאיות, לכל שאלה ארבע תשובות אפשריות ורק תשובה אחת נכונה. יש לענות נכונה לפחות על 26 שאלות כדי לעבור את המבחן בהצלחה. 

יצוין כי שלטונות הרישוי בצה”ל פנו לאחרונה לאגף הרישוי במשרד התחבורה בבקשה לקבל את קובץ בחינות התיאוריה בשפה האמהרית, במטרה לשלבם בלימודי הנהיגה המתבצעים במסגרת צה”ל.

שניפגש? > מלאו פרטיכם : )