קורס משא כבד

אחד מאמצעי התובלה והשינוע העיקריים של סחורות ומטענים מסוגים שונים הוא המשאיות. משאיות בינוניות, משאיות גדולות ואפילו כפולות, וגם כאלה המיועדות לשינוע נוזלים כגון דלק. כאשר מדובר בשינוע יבשתי פנים ארצי הרי למשאיות יש מקום של כבוד ולשם כך נדרשים נהגים מקצועיים ואיכותיים על מנת שהסחורה, כלי הרכב והנהגים עצמם יגיעו בשלום ליעדם. על מנת להפוך לבעל מקצוע מוסמך בתחום יש לעבור קורס משא כבד (רישיון C) או לחלופין כל קורס אחר המותאם לגודל או סוג הרכב עליו תרצו לנהוג.

מה נלמד במהלך קורס משא כבד?

הקורס מחולק לחלק עיוני ולחלק מעשי. במהלך הקורס העיוני נלמד דיני תעבורה, נהיגה נכונה, הגורם האנושי, הכל על העמסת מטענים באופן בטיחותי ובטוח ועוד. מטרת הקורס היא להוציא אל השוק נהגים מיומנים, מקצועיים, בעלי ידע נרחב, זהירים ואחראיים השומרים על כללי הבטיחות בדרכים, על עצמם ועל נהגים אחרים שנוסעים על הכביש. אצלנו, במכללת במבי לבטיחות ונהיגה, תזכו לעבור את הקורס מול מרצים בכירים  מהשורה הראשונה בתחום, על פי תכנית של משרד התחבורה ומשרד הכלכלה שאף מפוקחים על ידם.

תנאי קבלה לקורס:

קורס משא כבד שהוא בעצם קורס מעל 15 טון בעבר וכעת מעל 12 טון (רישיון מסוג C) מיועד לכל מי שעבר את גיל 18, שבידיו רישיון נהיגה על רכב שמשקלו עד 12 טון (רישיון C1) ובעל וותק של שנת ניסיון אחת, שהוציא טופס ירוק המיועד ללימודי נהיגה על רכב כבד ובו אישור על ביצוע בדיקת עיניים ובדיקת רופא משפחה בקופת החולים, בדיקות כלליות במכון רפואי והמצאת הפניה ממשרד התחבורה. בנוסף לתנאי קבלה אלה, חלה חובת הגעה לכל השיעורים ללא יוצא מן הכלל. במקרה שתלמיד נאלץ להיעדר משיעור, יהא עליו להשלים אותו כאן אצלנו או במכללה אחרת.

מעוניינים להצטרף ללימודי קורס משא כבד?

ניתן להצטרף לקורס להוצאת רישיון מעל 15 טון משרד הרישוי במכללת במבי בכל עת. כאמור קורס מעל 15 טון מיועד לכל מי שאוהב לנהוג, אדם אחראי וזהיר, עירני ובעל אינסטינקטים טובים, וכמובן מקפיד מאד על כללי הבטיחות. פנו אלינו עוד היום, באון ליין דרך האתר או באמצעות מספר הטלפון שמופיע בעמוד שלנו. מאחלים לכם הרבה הצלחה.

שניפגש? > מלאו פרטיכם : )